Zaznacz stronę

7 Korzyści z podejmowania wysiłku

Cokolwiek robisz i chcesz mieć wyniki, musisz się wysilić. Bez tego zapomnij o pójściu do przodu. Nie zawsze łatwe i przyjemne. Za tym co robisz zawsze przemawiają rezultaty. Przemawiają też jeśli nic nie robisz, oczywiście w innym świetle.

John C. Maxwell mówi o kilku korzyściach z podejmowania wysiłku. Oto pierwsza z nich:

1. Wysiłek Cię wyróżnia. Niewielu chce się wysilać – Czy wyobrażacie sobie człowieka, który mówi : „ Zdaję sobie sprawę, że mam dużo wyższe kwalifikacje, ale obiecuję, że będę wykorzystywał tylko połowę swoich możliwości”?
Większość ludzi używa tylko ułamka swoich możliwości i rzadko, jeśli w ogóle, próbują osiągnąć swój pełny potencjał. Badania przeprowadzone w USA mówią, ze tylko 32% społeczeństwa było kiedykolwiek w księgarni! W Polsce 38% ludzi przeczytało chociaż jedną książkę w ciągu roku!
Dlaczego te dane są takie alarmujące? Bo nie mamy ochoty na czytanie, wzrastanie i rozwój Kiedy ostatnio nauczyłeś/aś się czegoś nowego Przeczytałeś/aś coś ciekawego?

2.Pozostawanie w status quo – to prowadzi do destrukcji. Większość ludzi przywykło do swojej strefy komfortu. Stałych i błędnych nawyków, znanych wzorców. John definiuje strefę komfortu poprzez: „Robienie tych samych rzeczy, w ten sam sposób, z tymi samymi ludźmi, uzyskując wciąż te same rezultaty oraz zadawania sobie tego samego pytania – dlaczego” Przebywanie w strefie komfortu może być przyjemne i satysfakcjonujące, jednak prowadzi do choroby, która nazywa się przeciętność.

Trzeba odwagi, żeby wyjść poza tę strefę. Nikt nie pamięta przeciętności i przeciętnych ludzi. Miałem kiedyś niezwykła przyjemność słuchać Sylwii Gruchały, która powiedziała – „Trzeba mieć odwagę, żeby żyć jak się chce” Łatwo być przeciętnym .
Jak myślisz do czego prowadzi przeciętność?

3. Wysiłek zawsze rodzi się w naszym wnętrzu i jest skierowany na zewnątrz. Prawdziwy proces Twojego rozwoju zaczyna się od Twoich myśli. Myśli tworzą słowa, słowa emocje, a emocje akcje. James Allen mówi: „ Nie możesz podróżować i jednocześnie stać bezczynnie”
Wszystkie istoty na świecie dążą do rozwoju. Wykorzystują swój ogromny potencjał. Poza jednym gatunkiem. Ludzie. Szukamy ciągle obejścia tego procesu. Na przykład drzewa- one rosną całe życie, nie przestają. Ta Twoja wewnętrzna praca jest miarą tego gdzie jesteś teraz, a gdzie jesteś w stanie być. Każde zwycięstwo zewnętrzne poprzedza to wewnętrzne.

4.Wysiłek prowadzi do zmiany. Zmiana jest nieodzowna w rozwoju.
Wysiłek (napinanie się ) zawsze wymaga zmian. Zmiana jest zawsze wyzwaniem. Nie możemy jednocześnie się zmieniać i unikać zmiany. Musimy przestać patrzeć za siebie, na przeszłość i zacząć patrzeć na to co jest. Ciekawe jest dla mnie to, że nie zauważyłem osoby, która byłaby człowiekiem sukcesu i jednocześnie była niespokojna. Nigdy nie jest za późno, aby stać się tym kim mógłbyś być” Jeżeli nadal jesteś usatysfakcjonowany tym, co zrobiłeś 5 lat temu to znaczy , że się nie rozwijasz. A zatem- zmieniasz się czy stroisz w miejscu?

5.Wysiłek wyróżnia nas spośród innych .„Dość dobry” to motto przegranych. Ludzie zadowalają się przeciętnością. To oddanie walkowerem- bycie słabszym niż moje możliwości. Uwaga cały czas mowa o Twoich talentach i mocnych stronach.Zauważyłem też, że ludzie sukcesu niekoniecznie robią to, co jest akceptowalne „ bo wypada”. Są ponad to, co robią inni, Idą do przodu. Pozwól, że zadam kolejne pytanie: Wybierasz przeciętność, czy idziesz do przodu? Jeżeli zaczniesz mocniej się wysilać wywrzesz wpływ na innych, dzięki czemu zaczniesz ich prowadzić i wszyscy na tym skorzystają.

6.Wysiłek może stać się stylem życia.

 To oznacza, że każdego dnia coś tworzysz. Coś robisz, co pomaga Ci w odniesieniu sukcesu. Kiedy zaprzestajesz wysiłków to zaprzestajesz wielu rzeczy w życiu. Nie idziesz do przodu. Zatrzymujesz się. A wtedy możesz mieć pretensje do siebie, że coś się nie udało. Wszystko co warte czegoś jest drogą pod górkę. Zamierzam się rozwijać do końca swojego życia. Nie ma miejsca na osiadanie na laurach, bo wtedy rozwój się kończy. A to można osiągnąć tylko poprzez wysiłek.  Sukces niczego Cię nie uczy. Jest nawet dużo groźniejszy niż porażka.  Uczyń zatem pewien rodzaj wysiłku swoim codziennym nawykiem. Co to będzie?

7.Wysiłek daje Ci pewność siebie.

Ludzie, którzy są pewni siebie- wysilają się. Zbliża do czegoś znaczącego. Wyróżnia Cię. Jaka jest różnica między dobrym, a wielkim? Czy to nie przypadkiem właśnie ta przestrzeń między tym gdzie jesteśmy, a tym gdzie możemy być?
Na kogo wpłyniesz dając z siebie więcej? Kto pójdzie za Tobą, jak zaczniesz wkładać więcej wysiłku? Będziesz zdobywał wiedzę szybciej i szybciej pójdziesz do przodu.

Jak to jest z Twoim wysiłkiem? Podziel się w komentarzu.

Bądź ostatnim, który mówi

DLACZEGO CI, CO UMIEJĄ SŁUCHAĆ ZMIENIAJĄ ŚWIAT? Pewnie pamiętasz jak w dzieciństwie mówiono Ci: Słuchaj mamy, taty, babci, dziadka, cioci i tak dalej. Wtedy...

Po co mi jesteś smutku?

A po co mi jesteś smutku?   Obezwładniająca szara mgła, otulająca ciało, zmysły i myśli. Ciężkość ruchów i niechęć do podjęcia jakiegokolwiek ruchu,...

Co Ci mówi złość?

Co Ci mówi złość?   Pojawia się nagle, spada jak grom z jasnego nieba ? Czy powoli narasta, by niepostrzeżenie nabrać mocy tajfunu? Jaka jest Twoja...

Wejdź w cudze buty

Wejdź w cudze buty – artykuł?   Czy warto wchodzić w czyjeś buty? Pewnie będzie niewygodnie Wejdź w cudze buty. Poczuj się w czyjejś skórze. Bądź empatyczny....

Jak zadbać o siebie?

Czas pandemii nie jest dla nas łatwym czasem. Dzieci uczą się zdalnie, my pracujemy w zespołach rozproszonych, liderzy stają przed nowym wyzwaniem, jakim jest...

Dowiedz się o nowych artykułach.

Wyślemy Ci od czasu wiadomość. możesz w każdej chwili zrezygnować. 

Dziękujemy za Twój zapis.

Shares
Share This

Podziel się

Podziel się tym wpisem ze znajomymi. Kliknij w ikonkę :)