Myśli odkotłowane – Jesteś przedsiębiorcą? Nie zapomnij o inspiracji!

Jesteś przedsiębiorcą? Nie zapomnij o inspiracji!

Skąd czerpać w życiu inspirację, jeśli prowadzisz biznes? Czy w ogóle warto myśleć o tym, co Cię inspiruje? 

Przez długi czas nie zdawałam sobie sprawy, że to, co robię zawodowo, to bardzo kreatywna praca. Wydawało mi się, że kreatywny jest malarz, aktor, pisarz, ale handlowiec czy szkoleniowiec? Przecież to taka twarda biznesowa praca. Nie zdawałam sobie kompletnie sprawy, że będąc przedsiębiorczynią i coachką, robiłam coś bardzo twórczego.

Inspiracja a social media

Teraz jestem w pełni świadoma, że gdy przygotowuję szkolenie, to pracuję twórczo. Dlatego przywiązuję dużą wagę do tego, skąd czerpię inspirację. 

Chciałam ci więc powiedzieć pewnym ślepym zaułku w szukaniu inspiracji. 

Wiele osób, które budują swoją markę, poszukuje inspiracji w mediach społecznościowych. Godzinami skrolują feedy i podglądają swoją konkurencję.

Ja jestem obecna w mediach społecznościowych tylko wtedy, gdy to zaplanuję – dodaję własne treści, szukam konkretnych informacji lub biorę udział w jakimś webinarze.

Dlaczego?

Social media wcale nie sprawiają, że jesteś bardziej twórczy, tylko coraz bardziej naśladujesz innych. Podświadomie odtwarzasz zapamiętane treści, mimo że jesteś przekonany, że to Twój pomysł. 

Ile razy zdarzyło Ci się, że wrzucasz na swój kanał grafikę czy tekst, a za jakiś czas odkrywasz, że ktoś inny stworzył coś łudząco podobnego? Plagiat? Niekoniecznie. Po prostu gdy chłoniemy wiele treści innych osób, trudno wymyślić coś naprawdę oryginalnego.

Jeżeli chcesz myśleć twórczo, przestań bezmyślnie konsumować Facebooka i Instagrama. Przejrzyj, jakie konta obserwujesz i zostaw tylko to, co naprawdę Cię interesuje. 

Szukaj inspiracji w sobie

Jeśli nie internet to co? Gdzie szukać inspiracji, która wyzwoli w Tobie podkłady kreatywności? 

Zacznij obserwować realny świat, a nie wirtualny.

Dla mnie jedną z najpiękniejszych inspiracji są podróże. Ale żeby podróże stały się inspiracją, potrzebna jest uważność. Wtedy nawet miejsca, które widziałeś już wiele razy, możesz odkrywać na nowo. 

Są osoby, które przejechały pół świata, a to nie zmieniło ich ani na jotę. Bo hotel all inclusive, basen i drinki to nie jest uważne podróżowanie. Chodzi o to, aby poznawać nowych ludzi i obserwować, jak się zachowują, co mówią, co jest dla nich ważne.  

Żeby znaleźć inspiracje nie musisz zresztą wyjeżdżać daleko. Wystarczy, że pójdziesz na spacer do lasu czy przejdziesz się ulicami miasta i spędzisz trochę czasu wyłącznie sam ze sobą. 

Bo najbardziej twórczym źródłem inspiracji jesteś Ty sam. 

Pamiętaj, że nie tylko praca artysty jest pracą twórczą. Gdy jesteś handlowcem czy przedsiębiorcą, także działasz kreatywnie. Zastanów się więc, skąd pochodzi Twoja inspiracja. Czy czerpiesz ją z własnego wnętrza czy z podglądania innych w internecie? 

Kto to jest Coach ICF?

Kto to jest Coach ICF?

Coach ICF (International Coach Federation) to profesjonalista w dziedzinie coachingu, który uzyskał certyfikację od jednej z najbardziej...

czytaj dalej

0 komentarzy

Wyślij komentarz